Anna Lasota(ur.1983r)


Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Dyplom z wyróżnieniem uzyskała na wydziale wokalno- aktorskim w klasie śpiewu solowego prof. Magdaleny Krzyńskiej(2008r.). Od 2008 roku występuje na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie można ją oglądać w rolach zarówno operetkowych, jak i musicalowych.

Finalistka konkursu im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach, Finalistka IX Międzyuczelnianego konkursu:"W kręgu muzyki Słowiańskiej" w Katowicach, laureatka Nagrody Publiczności Królewskiego Festiwalu Wokalnego w Wilanowie, Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy.
Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie „Złote głosy Mazowsza”, Nagroda Związku Artystów Scen Polskich oraz Fundacji Pro-Arte podczas Festiwalu Wokalnego Bel Canto w Nałęczowie.
W 2011r. otrzymała wyróżnienie w plebiscycie poznańskiej publiczności „Biały Bez” w kategorii „Śpiewaczka/Śpiewak”.
Ukończyła Mistrzowskie Kursy Wokalne u następujących pedagogów śpiewu:

-Ryszard Karczykowski-Andrzej Leonard Mróz
-Teresa Żylis-Gara-Helena Łazarska.

Ukończyła kurs interpretacji słowa w pieśni francuskiej, Warsztaty tańca towarzyskiego i współczesnego u prof. H. Chojnackiej.
Brała udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu "Ku operetce" oraz w Festiwalu Młodych Organistów i Wokalistów im. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy.
Współpracuje z Salonową Orkiestrą Młodzieżową pod batutą Mirosława Żyty oraz Capellą Bydgostiensis.

W Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” w Częstochowie wzięła udział w prawykonaniu „Missa sollemnis, Hommage a Josquin des Pres” na sopran, trzygłosowy chór mieszany I sześć instrumentów dętych blaszanych.
Od 2011r. jako solistka występuje w ramach Koncertów Muzyki Filmowej .
Od września 2011r współpracuje z Barokową Orkiestrą Accademia dell’Arcadia z Poznania, biorąc udział w następujących projektach „Pasterki z Arkadii”, „Wróżki Wiedźmy Czarownice” oraz „Barokowe bajki”.

Wykonywany repertuar poszerza o inspirujące utwory z musicali takich jak:
„The Phantom of the Opera” (Christine) , „Love never dies” (Christine), „Rudolf. Affaire Mayerling” (Mary Vetsera), „Dracula”(Mina), „Les Miserables” (Eponine), „Dr Jekyll & MR Hyde” (Lucy Harris).
We wrześniu 2012r. wzięła udział w projekcie „Wielki Koncert Muzyki Filmowej” organizowanym w Sali Kongresowej z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Macieja Sztora wykonując partię solową w „Back to Titanic” J.Hornera oraz w ścieżce dźwiękowej z „Gladiatora”.
W październiku 2012r. otrzymała statuetkę „FLISS 2012” przyznawaną przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki „Za błysk talentu wokalnego i scenicznego, za swobodę i błyskotliwość prezentacji wokalnych, oraz za poruszające kreacje muzyczne i teatralne…”